ЗВІТ

керівника дошкільного навчального

закладу № 60 Ткаченко О.В.

перед колективом, батьками, громадськістю

Відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 завідувач дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом батьківським комітетом, радою закладу та громадськістю.

Мета звітування:

Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

  1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.
  2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

Сьогодні я звітуюсь про свою діяльність за період 2022 – 2023(травень) року.

У звіті висвітлюватимуться питання діяльності за наступними напрямками:

  • створення умов для реалізації завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», підвищення рівня організації освітнього процесу, вжиті заходи щодо впровадження передових педагогічних технологій;
  • організація освітнього процесу у різних аспектах (фізичний розвиток дітей, охоплення дітей мікрорайону дошкільною освітою, впровадження інноваційних технологій);
  • вжиті заходи щодо зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази дошкільного закладу;
  • джерела фінансування дошкільного закладу, раціональне їх використання;
  • рівень організації харчування та медичного обслуговування дітей;
  • дотримання вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм;
  • залучення педагогічної та батьківської громадськості до роботи ДНЗ, співпраця з громадськими організаціями.

У дошкільному навчальному закладі № 60 функціонує 10 груп - 2 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку, чотири з яких групи з інклюзивним навчанням для дітей з особливими освітніми потребами. Дітьми дошкільний навчальний заклад укомплектований повністю. На даний час установу відвідує 273 дитини.

Дошкільний навчальний заклад працює з 7.30 до 18:00 з п’ятиденним робочим тижнем. 1 група з 10,5-годинним перебуванням дітей.

Групові приміщення дошкільного закладу забезпечені меблями на 95%, ігровим обладнанням на 80%. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів та уподобань дітей і відповідає їх віковим особливостям.

Для занять дітей створені належні умови, обладнані спеціальні приміщення:

  • музична зала;
  • спортивна зала;
  • кабінет практичного психолога;
  • кабінет інформаційно-комунікаційних технологій;
  • методичний кабінет;
  • медичний блок;
  • харчоблок;
  • пральня;
  • прогулянкові майданчики для кожної вікової групи; .
  • спортивний майданчики;
  • автомістечко.

Найвища цінність освіти не тільки діти, а й педагоги, здатні до розвитку здібностей, таланту, спеціального захисту, збереження індивідуальності дитини.

Дошкільний навчальний заклад повністю забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами, які постійно підвищують свій професійний рівень, відвідуючи методичні об’єднання, семінари, тренінги, курси підвищення кваліфікацій, активно беруть участь в Інтернет-заходах (вебінарах, інтернет-конференціях).

Вихованням і навчанням дітей займаються 27 вихователів (з повною вищою освітою – 19 осіб, з базовою вищою освітою – 8 осіб).

Всі вихователі мають відповідні кваліфікаційні категорії:

  • Перша категорія – 4 особи;
  • Друга категорія – 4 особи;
  • Вища категорія - 3 особи.
  • «спеціаліст» - 16 осіб, із них 1 вихователя мають педагогічне звання «вихователь - методист».

Збереженням та корекцією психічного здоров’я дітей займається практичний психолог Косаренко О.В, яка має вищу спеціальну освіту та кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

Розвиткові музичних та творчих здібностей дітей сприяють музичні керівники Мировицька О.В., Скакодуб Л.І., які працюють творчо, виявляють та розвивають задатки, інтереси кожної дитини.

Фізичним розвитком дітей займається інструктор фізвиховання Буравцова Т.Г, що має вищу спеціальну освіту та кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

З квітня 2023 навчального року до штатного розпису дошкільного закладу введено посаду асистента вихователя інклюзивної групи і на базі 4 групи відкрито четверту інклюзивну групу для дітей з ООП. На даній посаді працюють Гримайло Олена Сергіївна (група № 4), Моцар Любов Ігорівна (група № 8), Ялинська Вікторія Леонідівна (група № 7) і Макієвська Людмила Віталіївна (група № 3), які мають вищу педагогічну освіту.

Керівництво освітнім процесом здійснює вихователь - методист Ховайба С.В., яка має вищу спеціальну освіту, кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання « вихователь».

Адміністрація закладу створює працівникам оптимальні умови для плідної роботи. В цілому робота колективу дошкільного навчального закладу відмічається стабільністю та позитивною результативністю.

Діяльність закладу відбувається у сформованому збагаченому освітньому середовищі, яке забезпечує оптимальне функціонування усіх підсистем закладу, відповідає принципам відкритості, мобільності і модернізації забезпечення навчання та виховання. Кожен структурний елемент несе певну педагогічну, психологічну, соціальну функцію. Педагогічний процес відбувається згідно вимог Базового компонента дошкільної освіти та освітньої програми «Дитина».

В 2022-2023 навчальному році колектив дошкільного закладу працював над питаннями:

  1. Спрямувати діяльність педагогічного колективу на підвищення рівня професійної майстерності педагогів щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку.
  2. Сприяти підвищенню ефективності освітнього процесу шляхом впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в роботу педагогічного колективу дошкільного навчального закладу.
  3. Сприяти формуванню економічно доцільної поведінки у дітей дошкільного віку на основі впровадження ідей освіти для сталого розвитку. Виховувати раціонального споживача, здатного ощадливо розпоряджатися і власними, і громадськими ресурсами.
  4. Продовжувати роботу щодо створення умов для роботи інклюзивних груп. Спрямувати роботу педагогічного колективу на забезпечення соціалізації дітей з особливими освітніми потребами шляхом засвоєння нових форм поведінки, спілкування, взаємодії з однолітками та дорослими, активного включення в освітній процес.
  5. Продовжувати просвітницьку діяльність педагогів з батьками з питань вироблення єдиних підходів у формуванні базових якостей, різних форм активності, компетентності дошкільника у всіх освітніх лініях відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.
  6. Впровадження вивчення іноземної мови для дітей четвертого, пятого , шостого року життя.

Оволодіння дитиною рідної мови-важлива умовадля навчання іноземної мови. До початку вивчення іноземної мови рідна мова дитини не повинна мати значних дифектів. Мовлення має бути правильним ,виразним, звязним. Тільки за таких умов рідна мова не зазнає впливу іноземної. У дошкільному віці діти опановують механізм побудови мовного висловлення рідною мовою, тому оволодіння англійською мовою має відбуватися внаслідок корекції вже існуючого механізму.

Навчання дошкільнят іноземної мови віднесено до варіативного компонента Державного стандарту дошкільної освіти. В 2022 навчальному році започаткували вивчення іноземної мови і в нашому освітньому закладі. Під час вивчення англійської мови педагоги педагоги звернули увагу своєчасній соціалізації особистості дитини,формуванню її особистісної культури ( через знайомство з мовою та культурою іншого народу),розвиткові пізнавальних психічних процесів ( мислення, память, увага, уява, відчуттів, сприймання).

Специфіка оволодіння дошкільником іноземною мовою тісно повязана з безпосередністю його сприймання, відкритістю до спілкування , певною спонтанністю в опануванні нового знання. Запорукою успішного оволодіння малятами іноземною мовою є врахування педагогами в освітній роботі з ними анатомо-фізіологічних та психічних особливостей дітей.

Ось чому вкрай важливо, щоб формування навичок правильної звуковимови починалося з дошкільного віку , а самі педагоги ,які навчають дітей іноземної мови, вільно володіли розмовним мовленням і мали бездоганну вимову ,інтонування.

На виконання цих завдань протягом року були проведено: було проведено 4 педради, 10 відкритих переглядів занять з різних розділів програми, 1 майстер-класи для вихователів, 4 семінари–практикуми, 12 консультацій для вихователів та батьків вихованців, 9 засідань творчої групи.

Використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в роботі закладів дошкільної освіти ставить перед педагогами завдання створення нової моделі освітнього процесу й освітнього середовища, яка б відповідала запитам сучасного суспільства.

Інформатизація дошкільного навчального закладу реалізується за такими напрямами:

  • створення матеріально-технічних умов для розміщення, ефективного використання та збереження засобів інформатизації і комп’ютерної техніки;
  • впровадження в роботу закладу комп’ютерних технологій;
  • підготовка та підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • навчання інформаційних технологій педагогів усіх категорій;
  • формування і розвиток медіатеки, створення і поновлення баз даних, формування, накопичення та ефективне використання освітніх цифрових ресурсів;
  • придбання комп’ютерної техніки, засобів інформатизації.

На сьогодні в закладі в наявності: 3 персональних компʼютера, 2 принтера, 1 сканер, 3 ноутбуки.

Педагоги дошкільного закладу все більше і частіше використовують під час занять компʼютерні технології, які покликані стати невідʼємною частиною цілісного освітнього процесу.

Використання мультимедійних презентацій, відеороиків, мультфільмів та ін. дозволяє зробити заняття емоційно забарвленими, привабливими, викликають у дитини живий інтерес, є прекрасним наочним посібником і демонстраційним матеріалом, що сприяє хорошій результативності заняття. Застосування комп'ютера, мультимедіа та інформаційних технологій у якості дидактичних засобів використовується для підвищення мотивації та індивідуалізації навчання, розвитку творчих здібностей дітей та для створення благополучного емоційного фону. Доведено, що людина запам'ятовує 20% почутого і 30% побаченого, і більше 50% того, що вона бачить і чує одночасно. Таким чином, компʹютер дозволяє створити умови для підвищення ефективності процесу навчання, розширює вікові можливості навчання.

Володіння ІКТ стало критерієм загальної грамотності особистості. Рівень компʼютерної грамотності педагогічних працівників дошкільного закладу зростає з кожним роком.

Важливо відзначити, що інформаційно-комунікаційні технології в дошкільному закладі успішно використовуються не лише в освітній діяльності педагогів, але і в управлінській та методичній роботі.

В управлінській діяльності дошкільного закладу:

  • Ведення ділової документації;
  • Використання електронної пошти;
  • Використання Інтернет;
  • Проведення моніторингових процедур з різних аспектів освітньої діяльності;
  • Атестації педагогічних кадрів;

В методичній роботі:

  • Мультимедійний супровід різноманітних форм методичної роботи (педагогічних рад, семінарів, засідань творчої групи, методичного об’єднання);
  • Робота педагогів із самоосвіти через опрацювання Інтернет – ресурсів з питань дошкільної освіти;
  • Створення та використання мультимедійних презентацій в освітній діяльності.

Традиційно протягом року активно використовувались ІКТ в освітньому процесі:

  • В роботі практичного психолога під час проведення психодіагностичної, просвітницької, корекційно – відновлювальної, розвивальної та організаційно – методичної роботи;
  • В роботі вихователів під час освітньої діяльності (на заняттях, розвагах, святах).

Дошкільний навчальний заклад має електронну поштову скриньку та сторінку у Фейсбуці. Створена і працює мережа зв’язку закладів дошкільної освіти з департаментом освіти та гуманітарної політики засобами електронної пошти. Це дозволяє оперативно передавати і приймати інформацію. Електронне листування з департаментом освіти, проведення електронної звітності забезпечують лише незначну частину управлінської діяльності. Наявність достатньої матеріально-технічної бази, потужного кадрового потенціалу дозволяє успішно вирішувати цілий ряд управлінських, навчальних та методичних питань.

Педагоги дошкільного закладу постійно дбають про підвищення якості освітнього процесу. Так, педагогічний колектив продовжує успішно впроваджувати педагогічні технологій як:

  • «Використання схем – моделей у лексико – граматичній роботі» (К.Крутій),
  • «Використання схем – моделей для навчання дітей творчому розповіданню» (О.Дяченко),
  • «Використання схем – моделей для навчання дітей описових розповідей» (Т.Ткаченко),
  • технології логіко - математичного розвитку за методами Кюізенера та Дьєнеша,
  • елементи методики саморозвитку М.Монтессорі.
  • «Формування інформаційно – ігрової творчості на основі використання коректурних таблиць» Н.Гавриш
  • «Використання мнемотехнічних прийомів у роботі з дошкільниками»
  • Методика соціального та психологічного розвитку дитини «Лялька як персона»

Впровадження методик розвиваючого навчання дає позитивний вплив на всебічний розвиток дітей, сприяє розвитку уваги, уяви, мислення. У дітей не лише формуються вміння, знання і навички. Дошкільнята вчаться застосовувати отриманні знання в повсякденному житті. Все це сприяло успішному засвоєнню вимог програми «Дитина» дітьми кожної вікової групи.

За підсумками визначення рівня компетентності за 2022-2023 навчальний рік по дошкільному навчальному закладу наступні показники:

Всього по дошкільному навчальному закладу було обстежено 188 дитина, із них мають:

- високий рівень компетентності – 36 дітей (19%);

- достатній рівень – 77 дітей (36%);

- середній рівень – 72 дітей (38%);

- початковий – 13 дітей (7%).

На виконання Закону України “Про дошкільну освіту”, листа МОН України від 18.12.2000 року “Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», в дошкільному навчальному закладі протягом 2021 – 2022 навчального року функціонувало 3 групи дітей старшого дошкільного віку, які відвідувало 71 дитина 6-го року життя, із яких 66 з 01 вересня 2019 року підуть до школи.

Із 66 дітей-випускників мають:

- високий рівень – 26 дітей (35%);

- достатній рівень – 17 дитини (26%);

- середній рівень – 22 дітей (39%);

Початковий (низький) рівень засвоєння знань випускників в школу відсутній.

Хочеться відмітити роботу вихователів всіх старших груп за сумлінне відношення по підготовці дітей до школи. Діагностика та опитування дітей старшого дошкільного віку показали гарну підготовленість їх до школи. Майбутні школярі старших груп на 92% засвоїли програму. Перевірка вміння робити звуковий аналіз показала, що виконують завдання на 93% випускників. Читати вміють 92% дітей.

Практичним психологом проведено діагностику функціональної готовності дітей-випускників до навчання у школі. Обстежено 66 дітей. Мотиваційна готовність до школи сформована:

- на високому рівні у 19 дітей (28%),

- на достатньому рівні у 32 дітей (49%),

- на середньому рівні у 15 дітей (23%).

Протягом навчального року учителем – логопедом та дефектологом проводилась корекційна робота з дітьми з ООП.

Стан виконання завдань корекційного плану задовільний.

Сьогодні в Україні дуже важливою є проблема освіти дітей з особливими освітніми потребами. У зв’язку з цим широкого розвитку набуває й інклюзивна освіта, яка передбачає, що діти з особливостями психофізичного розвитку відвідують звичайний дошкільний заклад, школу, навчаються і виховуються разом зі своїми ровесниками.

Пять років дошкільний навчальний заклад долучено до Програми інклюзивного навчання і виховання дітей, які потребують корекції психофізичного розвитку. В закладі функціонують три групи з інклюзивним навчанням:

  • № 8, яку відвідують діти старшого дошкільного віку (вихователі Голубова Ж.М., Осейко Ю.В.);
  • № 3 для дітей старшого дошкільного віку (вихователі Ткаченко Л.В., Фрунт М.С.).
  • № 7 для дітей молодшого дошкільного віку (вихователі Шиман Г.В., Мельник С.В)

З 1 квітня 2023 року відкрилася четверта інклюзивна група та введено та введено дві посади вихоателів інклюзивної групи.

Інклюзивною формою навчання охоплено 12 дітей з особливими освітніми потребами, з якими працюють компетентні, досвідчені вихователі. З метою кадрового забезпечення груп з інклюзивною формою навчання до штатного розпису введено посаду асистента вихователя.

Дошкільний навчальний заклад дбає про забезпечення права дітей на здобуття дошкільної освіти, створення кожному малюкові рівних з його однолітками умов для подальшого навчання у школі, забезпечення повноцінного і різнобічного особистісного розвитку, це – колектив кваліфікованих, досвідчених, зацікавлених в своїй роботі педагогів.

В закладі створена грунтовна нормативно-правова, інструктивно-методична та навчально-дидактична база з питань інклюзивної освіти. Це допомагає не лише працівникам дошкільного закладу, але і батькам отримати відповіді на запитання щодо впровадження інклюзивної освіти в дошкільні заклади.

Процес створення необхідних умов для того, щоб інтеграція дітей з особливими потребами в систему соціальних відносин проходила максимально ефективно ,є складним, різнохарактерним ,що містить у собі й організаційні ,і правові рішення, матеріально –технічну забезпеченість цього процесу, й інформаційні технологічні розробки, формування відповідної суспільної думки.

Інклюзивне навчання передбачає створення освітнього середовища ,яке відповідає потребам і можливостям кожної дитини незалежно від особливостей її психофізичного розвитку. Це – гнучка ,індивідуалізована система навчання дітей з особливими потребами в умовах закладів освіти.

Впровадження інклюзивної освіти в закладі дошкільної освіти грунтується на нормативно – правовій базі:

  • Закон України «Про дошкільну освіту» ч.ІІІ ст..12
  • Лист Міністерства освіти і науки України № 1/9-539 від 08.08.2013 року «Про організаційно – методичні засади забезпечення права на освіту дітям з особливими освітніми потребами»
  • Наказ Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 06.02.2015р. № 104/52 «Про затвердження Порядку комплектування інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах»
  • Інструктивно - методичні рекомендації щодо організації діяльності інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах (Додаток 1 до листа МОН від 13.11.2018р. № 1/9 – 691).
  • Наказ Міністерства освіти у науки України від 08.06.2018р. № 609. «Примірне положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитину з особливими освітніми потребами з закладі загальної середньої та дошкільної освіти»
  • Наказ департаменту освіти та гуманітарної політики «Про організацію інклюзивної освіти у дошкільних навчальних закладах міста» № 546 від 10.11.2015р.
  • наказ по дошкільному навчальному закладу «Про відкриття інклюзивної групи» № 147 від 9 грудня 2015 року

Для забезпечення психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в закладі створена Команда фахівців, до складу якої входять вихователь-методист, практичний психолог, учитель-логопед, вихователі інклюзивних груп, асистенти вихователів. До роботи Команди супроводу залучаються сестри медичні старші, інструктор фізкультури, музичні керівники.

Завдання Команди супроводу полягає у психолого-педагогічному вивчені розвитку дитини з особливими освітніми потребами, розробці та впровадженні в роботу індивідуальних програм розвитку, проведенні просвітницької роботи серед батьків усіх дітей дошкільного закладу щодо спільного перебування їхніх дітей з дітьми з особливостями психофізичного розвитку, наданні консультацій вихователям груп дітей загального розвитку. А також команда супроводу забезпечує консолідацію зусиль, спрямованих на захист прав та інтересів категорії дітей з особливостями психофізичного розвитку та створення єдиного позитивного громадського простору життя.

Відповідно до висновку та рекомендацій ресурсно-інклюзивного центру, командою супроводу розробляються індивідуальні програми розвитку для дітей з особливим освітніми потребами. які корегувались протягом навчального року з врахуванням позитивних зрушень в розвитку дітей щоквартально.

Основна увага педагогів інклюзивних груп зосереджена на соціалізації дітей з особливостями психофізичного розвитку. Формування соціальної адаптації у дітей з особливими потребами відбувається як на спеціальних заняттях, так і під час гри і спеціально організованої вільної діяльності, при виконанні режимних моментів.

Пятирічний досвід роботи інклюзивних груп переконує, що в інклюзивному середовищі діти з особливими освітніми потребами отримують більше можливостей для соціальної взаємодії зі своїми однолітками. Працівники інклюзивних груп цілеспрямовано сприяють спілкуванню і взаємодії між дітьми, застосовуючи для цього різні способи. Педагоги всіляко підтримують дітей, яким подобається чогось навчати своїх товаришів, допомагати їм. Дорослі пропонують дітям види діяльності, які передбачають взаємодію і взаємозалежність, що сприяє встановленню між ними дружніх стосунків. Заохочують дітей обирати не лише вид діяльності, а й товариша, з яким її здійснюватимуть.

Спільна діяльність дітей допомагає педагогам краще усвідомити ефективність певних освітніх технологій, визначити сильні сторони та специфічні потреби кожної дитини.

Освітній процес в даних групах здійснюється на основі застосування особистісно – орієнтованих методів навчання з урахуванням індивідуальних особливостей навчально – пізнавальної діяльності особливих дітей.

Освітній процес для дітей з особливими потребами комплексно поєднаний з корекційно-розвитковою роботою, яку здійснювали практичний психолог, асистенти вихователя, вихователі, і частково учитель – логопед.

На сьогодні дошкільний заклад забезпечує інклюзивне навчання як систему освітніх послуг, зокрема:

  • Адаптує навчальні програми та плани, навколишнє середовище, методи та форми навчання для дітей з особливими освітніми потребами;
  • Створює позитивний мікроклімат;
  • Співпрацює з фахівцями для надання спеціальних послуг відповідно до різних освітніх потреб.

Головним аспектом активного професійного вдосконалення педагогів інклюзивних груп залишається самоосвіта. Вихователі та асистенти вихователів підвищують свій фаховий рівень, працюючи з методичною літературою щодо організації роботи інклюзивних груп, вивчають педагогічний досвід, спеціальні методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Педагоги груп з інклюзивною формою навчання проводять планомірну роботу щодо впровадження передових педагогічних технологій для підвищення ефективності роботи з особливими дітьми. В своїй роботі використовують наступні технології та методики:

  • методики логіко – математичного розвитку Дьєнеша та Кьюізенера;
  • Нумікон
  • Методика раннього розвитку Глена Домана
  • Методика «Persona Dolls»

Навчально – дидактична база інклюзивних груп систематично протягом року поповнювалась розвиваючими іграми для роботи в дошкільнятами, в тому числі з дітьми з особливими освітніми потребами. В групі № 8 облаштовано окреме приміщення для організації індивідуальної роботи з особливими дітьми. Предметно-ігрове середовище обох груп адаптовано до потреб дітей з особливостями психофізичного розвитку.

Досвід успішного перебування дітей з ООП в інклюзивній групі є добрим підґрунтям для подальшого освітнього залучення особливих дітей та підвищення їх кваліфікації протягом усього життя.

Базовим компонентом дошкільної освіти передбачено визначення змісту дошкільної освіти через інваріантну і варіативну складові. Інваріантна складова є обовʼязковою для реалізації в умовах різних форм здобуття дошкільної освіти. Варіативна складова містить додатковий зміст освітніх послуг, засвоєння якого всіма дітьми не є обов’язковим. Варіативну частину складають освітні лінії «Компʼютерна грамота», «Іноземна мова», «Хореографія», «Шахи».

В нашому дошкільному закладі на вирішення завдань всіх освітніх ліній варіативної частини Базового компонента організована робота гуртків: «Компʼютерними сходинками» (керівник Голубова Ж.М.), «Шахова школа» (керівник Яворська Л.С.), вокальний гурток (керівник Скакодуб Л.І.), хореографічний гурток «Грація» (керівник Мировицька О.В.)

Важливим питанням щодо розвитку дітей є створення розвивального предметно – ігрового середовища, яке оточує дитину і спонукає до активної діяльності в різних сферах. Предметно-ігрове середовище дошкільного закладу поповнюється і поновлюється значною мірою завдяки батькам.

Значна увага приділялась питанню зміцнення та модернізації матеріально-технічної бази дошкільного закладу. Протягом 20212 – 2023 н.р. виконаний певний обсяг ремонтних робіт та проведено придбання за кошти з міського бюджету по КЕКВ 2210 та КЕКВ 2240, а саме:

КЕКВ 2210 (придбання):

  1. Миючі засоби – 28874.00 грн.
  2. Лампа ЛЕД-2400.00грн.
  3. Фарба – 3759 грн.
  4. Папір туалетний, серветки – 4975.00 грн.
  5. Генератор – 27460 грн
  6. Дезинфікуючі засоби– 70579.00 грн.
  7. Пароконвектомат
  8. Маска медична,рукавички-5997.00 грн.

Всього на суму: 132798.00 грн.

КЕКВ 2240 – виконання ремонтних робіт та повірок

  1. Технічне обслуговування вогнегасників – 2000.00 грн.
  2. Повірка манометрів та вимірювальної техніки – 1700.00грн.
  3. Перевірка опору заземлення – 800 грн.
  4. Ремонт побутової техніки-5984.00грн.
  5. Вивіз листя – 5400 грн.
  6. Поточний ремонт покрівлі – 57800.00 грн.

Всього на суму: 73684.00 грн.

За спонсорську допомогу придбано:

  1. Книги та журнали облікової документації – 584 грн.
  2. Канцтовари – 3214,92 грн.
  3. Послуги поліграфії – 1087 грн.
  4. Методична література – 696,51 грн.
  5. Підписка на фахові видання – 4109,62 грн.
  6. Обслуговування копірувальної техніки – 957 грн.
  7. Оплата сайта – 1000 грн.

Всього: 11692 грн.

Довожу до вашого відома, що за 2022 рік отримано фінансування по загальному фонду із міського бюджету 6751279 грн. із яких витрачено:

  • на зарплату працівників – 5018149 грн.
  • оплату комунальних послуг і енергоносіїв – 981510 грн.
  • медикаменти – 2980 грн.
  • на придбання по коду 2210 – 71354 грн.
  • На ремонтні роботи по коду 2240 – 62625 грн.
  • На капітальні ремонти по програмі розвитку міста - 499000 грн.

Інформацію про усі фінансово-господарські розрахунки ви можете отримати в бухгалтерії та у матеріально-відповідальних осіб дошкільного начального закладу.

Харчування та медичне обслуговування дітей.

Одним із основних питань є правильна організація харчування дітей та їх медичне обслуговування. Намагаємось враховувати всі сторони дитячого харчування – виконання норм життєво-необхідних складових: білки, жири, вуглеводи, вітаміни. Шляхом надання заявок на базу, отримуємо продукти відповідно складеного перспективного меню. Старшою медичною сестрою ведеться картотека страв.

В цьому році відбулися зміни в харчуванні дітей. З 01.01.20232 року була встановлена вартість харчування:

  • для дітей садових груп – 94, 70 грн.
  • для дітей ясельних груп – 70, 53 грн.

Завдяки цьому відбулося збільшення показника виконання норм харчування, який на сьогодні становить 75%.

Протягом року використовувалось єдине для всіх дошкільних навчальних закладів міста перспективне меню.

Аналіз антропометрії, яка проводиться 1 раз на квартал свідчить про те, що діти набирають ваги, ростуть відповідно до норм. В наявності вся необхідна документація по організації харчування дітей в дошкільному закладі, дотримання вимог якої є обов’язковим для працівників, відповідальних за харчування дітей в ДНЗ.

Адміністрація та колектив дошкільного закладу постійну увагу приділяє питанням охорони дитинства, техніки безпеки, протипожежної безпеки. В наявності посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників, інструкції з охорони праці, з пожежної безпеки, з надання першої медичної допомоги. Систематично (1 раз на півроку) проводяться інструктажі з працівниками дошкільної установи. Відповідальні за проведення інструктажів:

- з педпрацівниками – вихователь-методист Ховайба С.В.;

- з техперсоналом – завідуюча господарством Юсібова І.О.

Оформлена вся необхідна нормативна документація з питань охорони праці та техніки безпеки.

Протягом року педагогічні працівники використовують у своїй роботі з дітьми інтегрований курс програми "Основи безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку", який включає питання особистої безпеки, захисту життя на норм поведінки у надзвичайних ситуаціях. Підсумком цієї роботи був "Тиждень безпеки дитини", протягом якого проводились різні форми роботи з дошкільнятами: лялькова вистава, театралізоване дійство, фізкультурні розваги, тематичні заняття, ігри, вікторини. В останній день Тижня безпеки дитини було проведено обʼєктове тренування, під час якого працівники дошкільного закладу та діти відпрацьовували евакуацію з приміщення дошкільного закладу.

З боку адміністрації систематично ведеться контроль за безпечним станом приміщення та ділянки дошкільного закладу, за виконанням працівниками ДНЗ вимог відповідних інструкцій. Двічі на рік (вересень, травень) проводиться обстеження обладнання групових приміщень, спортивного залу, спортивного та ігрових майданчиків на міцність, про що складаються відповідні акти.

Адміністрація та колектив дошкільного закладу протягом року співпрацювали в тісній співдружності з батьківською громадськістю, піклувальною радою, громадськими організаціями.

На протязі 2022-2023 навчального року наш дошкільний заклад проводив благодійні ярмарки, в якому приймали участь працівники, діти та їх батьки, тим самим підтримуючи Збройні Сили України, фонд Притули та фонд Хивлюка в суммі 22000грн.

Наші педагоги приймають участь у проекті UNICEF, надають допомогу дітям, які перебувають закордоном отримувати професійне дошкільне навчання. В підтримку, від Юнісеф наш заклад отримав навчальний та сюжетно-рольовий матеріал.

В березні 2023р. наші дошкільнята приймали участь у Всеукраїнському фестивалі «Весняний вітер» та демонстрували гімнастичні здібності.

Також ми приймали участь в проекті «Моя родина-території любові», де провели день відкритих дверей для усіх бажаючих. На заході батьки і діти отримали позитивні емоції та щасливі моменти на згадку, відвідали різні локації де діти брали участь різних мастер-класах.

9 березня 2023 року був розглянутий проект на виділення гранту у галузі культури, а саме мурал «Моя Україна». Тепер на фасаді ДНЗ № 60 художникам Черкащини буде намальований мальовничий малюнок.

В кінці звіту хочу висловити велику подяку батькам за активну участь в житті дошкільного закладу, спільну працю, взаєморозуміння, підтримку в організації навчально-виховного процесу та створення комфортних умов для перебування дітей в ДНЗ.

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування